fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Z przebitego serca Zbawiciela wypływa dla całej ludzkości źródło wszelkiej pociechy i ocean Bożego Miłosierdzia

Ojciec Święty Franciszek kontynuował dziś cykl katechez na temat modlitwy. Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież przytoczył starotestamentalny opis zmagania patriarchy Jakuba z Bogiem. Ojciec Święty wskazał, że jest to symbol modlitwy jako walki wiary i zwycięstwa wytrwałości.

Papież mówił, że Jakub walcząc z tajemniczym zapaśnikiem został przez niego pokonany i ugodzony, ale przeciwnik ten dał mu nowe imię i błogosławieństwo. Ojciec Święty wskazał, że z walki tej Jakub wyszedł zmieniony. Podczas niej – jak mówił – zdał sobie sprawę, że spotkał samego Boga, który objawił mu prawdę. Franciszek nauczał, że zmaganie z Bogiem jest metaforą modlitwy. Jak wskazywał, wszyscy możemy przeżyć takie spotkanie z Bogiem, podczas którego walcząc z Nieznanym, doświadczymy własnej ułomności.

On nas zaskoczy, gdy się tego nie spodziewamy, gdy znajdziemy się naprawdę sami. Tej samej nocy, walcząc z Nieznanym, uświadomimy sobie, że jesteśmy tylko biednymi ludźmi. Ale właśnie wtedy nie będziemy musieli się lękać: w tym właśnie momencie Bóg da nam nowe imię, które zawiera sens całego naszego życia; i da nam błogosławieństwo zastrzeżone dla tych, którzy dali się Jemu przemienić – akcentował papież Franciszek.

Zwracając się do Polaków Ojciec Święty Franciszek podkreślił, „że wie, iż miesiąc czerwiec jest im szczególnie drogi, gdyż jest poświęcony Sercu Jezusa”. Papież wskazał, że Boskiemu Sercu, napełnionemu pokojem i miłością możemy powierzyć wszystkie niepokoje naszych serc oraz naszą miłość niedoskonałą. Ojciec Święty zachęcił Polaków do umacniania więzi z Jezusem.

Z przebitego serca Zbawiciela wypływa dla całej ludzkości źródło wszelkiej pociechy i ocean Bożego Miłosierdzia. Niech Jezus, cichy i pokornego serca, uczyni nasze serca według serca swego – dodał Papież.

RIRM/radiomaryja.pl/PAP

drukuj