fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek ochrzcił 32 dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej

Dziś obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Kończy ona okres Bożego Narodzenia. Ojciec Święty Franciszek ochrzcił w Kaplicy Sykstyńskiej 32 dzieci.

Zwyczaj chrztu dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej wprowadził św. Jan Paweł II w 1981 roku. Ochrzczone co roku w Niedzielę Chrztu Pańskiego przez Papieża niemowlęta to przede wszystkim dzieci pracowników Watykanu.

W improwizowanej homilii Ojciec Święty podkreślał, że chrzest dziecka to „akt sprawiedliwości”.

– My wraz z tym chrztem dajemy mu skarb. Będzie bronił dziecka i pomagał mu przez całe życie – mówił papież Franciszek.

Papież prosił rodziców, aby wychowywali dzieci w świetle wiary, by zapewnili im naukę katechizmu i dawali przykład w domu. Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański Ojciec Święty mówił, że „w święto chrztu Jezusa ponownie odkrywamy nasz chrzest”.

– Tak, jak Jezus jest umiłowanym Synem Ojca, tak i my, odrodzeni z wody i Ducha Świętego, wiemy, że i my jesteśmy umiłowanymi dziećmi, przedmiotem radości Boga, braćmi wielu innych braci, zaangażowanymi w wielką misję, aby świadczyć i głosić wszystkim ludziom bezgraniczną miłość Ojca – podkreślał Ojciec Święty.


Należy głosić wiarę, przyjmując postawę „łagodności”. Bo dobry chrześcijanin – jak mówił Papież – to ten, który czyni dobro nie chełpiąc się, jest pokorny i łagodny.

TV Trwam News

drukuj