Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000 pod hasłem „Na krańce świata”

4 czerwca 2022 roku po raz kolejny odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Po przerwie spowodowanej pandemią Lednica wraca do tradycyjnej formuły z udziałem ludzi młodych. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa „Na krańce świata”.

Znamy już symbol tegorocznego Spotkania Młodych Lednica 2000. W trakcie 26 edycji wydarzenia uczestnikom towarzyszyć będzie różaniec.

– To jest naturalnie dominikański symbol, ale jednocześnie chcemy podkreślić to miejsce – z krzyżem lednickim, z Rybą lednicką. Różaniec to droga kontemplacji i modlitwy, która nas posyła na krańce świata – mówił o. Tomasz Nowak OP, duszpasterz spotkania lednickiego.

Hasło tegorocznego spotkania brzmi „Na krańce świata”.

– To jest związane oczywiście z posłaniem apostołów. Mam nadzieję, że w tym roku spod Ryby wyjdziemy na krańce świata – zaznaczył zakonnik.

W 2021 roku Lednica odbyła się w formie online. W tym roku młodzi ludzie znów przyjadą na Pola Lednickie.

– Tak, oczywiście się cieszymy, bo też za tymi ludźmi tęskniliśmy. Dwa lata organizacji spotkań online były dla nas trudne, bo nie było interakcji z drugim człowiekiem – wskazał Piotr Dziedziul, współorganizator wydarzenia.

Cała organizacja Lednicy opiera się na wolontariuszach. Jednym z nich jest Marta Wojtysiak.

– Na samym początku trochę się przypatrywałam, jak to wszystko wygląda. Później brałam na siebie coraz więcej obowiązków, np. outdoor, czyli pozyskiwanie przestrzeni reklamowych – mówiła wolontariuszka.

Spotkania na Polach Lednickich odbywają się od 1997 roku.  Gromadzą nawet do 150 tys. uczestników.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl