fot. PAP/Wojtek Jargiło

Odrodzenie wspólnoty Kościoła po epidemii

Sytuacja wokół pandemii koronawirusa w Polsce powoli się stabilizuje. Rząd luzuje obostrzenia, wśród których jest m.in. zniesienie limitu wiernych w kościołach. Trudny czas pandemii wiernym pomogli przetrwać kapłani, którzy mimo ograniczeń – aktywnie trwali przy swoich parafianach. W sobotę grono księży w Polsce się powiększyło. W wielu miejscach  odbyły się święcenia kapłańskie.

Sytuacja epidemiczna w Polsce powoli się normalizuje. Łącznie z koronawirusem zmaga się blisko 11,5 tys. osób.

Za nami trudny czas izolacji i zamknięcia. Wielu z was w Święta Zmartwychwstania Pańskiego z bólem serca pozostało w swoich domach, dlatego z tym większą nadzieją zapraszam was na Msze św. do waszych parafii – powiedział ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Ten trudny duchowo czas przetrwaliśmy dzięki kapłanom. Podejmowali oni wiele inicjatyw, aby pomóc nam być bliżej Boga. Okres pandemii pokazał, jak ważna jest ich posługa.

Nasza gorąca prośba do wspólnoty wiernych, żeby modlili się za kapłanów, a także o nowe powołania do Służby Bożej – mówił ks. dr Jarosław Kotowski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

W sobotę czterech alumnów tego seminarium przyjęło święcenia kapłańskie.

W każdej diecezji święcenia kapłańskie czy diakońskie to wielki dzień dziękczynienia – podkreślił ks. bp Janusz Stepnowski, ordynariusz diecezji łomżyńskiej.

Wśród nowo wyświęconych kapłanów z tej diecezji jest ks. Mateusz Krajewski.

Droga kapłańska nie była i nie jest drogą łatwą, ale ufam, że z Bożą pomocą uda mi się ją przemierzyć – zaznaczył ks. Mateusz Krajewski.

Święcenia kapłańskie odbyły się w sobotę w wielu miejscach Polski.

TV Trwam News

drukuj