By Scotch Mist - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43520351

Obchody z okazji 20–lecia wpisania Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą się dzisiaj obchody z okazji 20–lecia wpisania Sanktuarium na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

O godzinie 17.00 sprawowana będzie Msza św. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Następnie w bazylice odbędzie się jubileuszowy koncert. Wystąpi między innymi Krakowska Orkiestra Kameralna.

Ojciec Konrad Cholewa kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej zwraca uwagę na znaczenie wpisania na listę UNESCO.

– Z tego względu, że Kalwaria jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, przybywa tutaj więcej pielgrzymów, turystów, którzy szukają tych miejsc, które są na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Chodzi tu przede wszystkim o grupy zagraniczne. Często jest tak – widzę to szczególnie wśród grup zagranicznych – że grupy przyjeżdżające tu jako turyści, wyjeżdżają jako pielgrzymi. To zostało podkreślone w tekście wpisu Kalwarii na listę UNESCO – podkreślił kustosz Sanktuarium.

Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej jest jednym z największych miejsc kultu Męki Pańskiej oraz Najświętszej Maryi Panny. Rocznie pielgrzymuje do tego miejsca około 2 mln wiernych.

Sanktuarium zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO 1 grudnia 1990 roku w Marrakeszu.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl