fot. mmwroclaw.pl

Noce Kościołów na Dolnym Śląsku

Na Dolnym Śląsku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Chrześcijaństwa trwają „Noce Kościołów”. To już czwarta edycja Nocy Kościołów w tym regionie.

Od 21 do 24 czerwca można zwiedzać wrocławskie świątynie i klasztory. W tym m.in. Klasztor Sióstr Elżbietanek przy ul. św. Józefa czy Mauzoleum Piastów Śląskich i Kościół św. Jadwigi z obrazami Willmanna. WIĘCEJ  Również w wielu miastach tego regionu tj. w Trzebnicy, Legnicy, Świdnicy, Strzegomiu WIĘCEJ, Piszkowicach, Dzierżoniowie, Brzegu, Oleśnicy, Bolesławcu, Henrykowie, Kłodzku, Kudowie oraz Wołowie będzie można zwiedzać świątynie i klasztory.

Noce Kościołów to koncerty, wystawy fotograficzne, panele dyskusyjne, projekty multimedialne, a wśród nich prezentacja utworów muzyki chrześcijańskiej oraz dzieł polskich i światowych kompozytorów.

Podczas tegorocznych „Nocy Kościołów” zaplanowano wiele debat z udziałem osób duchownych, znanych dziennikarzy i sportowców, czy artystów. Nie zabraknie też koncertów. W tym roku zaproszonymi gośćmi są m.in. Antonina Krzysztoń i Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Grupa Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej, zespół TGD, czy Chór Filharmonii Wrocławskiej.

Warto przypomnieć, że w dniach 7-16 czerwca na Ukrainie odbyła się druga edycja Nocy Kościołów, która zgromadziła tysiące zainteresowanych.

RIRM

drukuj