fot. wikipedia.org

Niepokalanów: z powodu zakażania koronawirusem jednego z zakonników bazylika została zamknięta

W związku ze zdiagnozowaniem u jednego z zakonników zakażenia koronawirusem bazylika Niepokalanego Poczęcia NMP i klasztor franciszkanów w Niepokalanowie będą zamknięte dla wiernych – poinformował o. Sebastian Bielski OFMConv.

Zakonnik zapowiedział, że w związku z wykryciem koronawirusa nabożeństwa i Msze św. nie będą w bazylice odprawiane.

Poinformował, że niedzielne Msze św. będą transmitowane na kanale YouTube NIEPOKALANÓW-TV oraz przez Radio Niepokalanów.

Jednocześnie proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie udzielił wszystkim parafianom dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św.

„Wszystkie zamówione intencje będą odprawione w klasztornej kaplicy” – zapewniono.

Zakażenie u jednego z zakonników zostało zdiagnozowane po jego powrocie z urlopu.

„Mamy pełną świadomość, że sam fakt pojawienia się choroby w Niepokalanowie sprawia, że wielu z nas żywi głębokie obawy o zdrowie swoje i bliskich. Bądźmy jednak pełni nadziei i ufności, że Matka Boża Niepokalana i św. Maksymilian wesprze nas w tym trudnym czasie” – napisali franciszkanie w komunikacie.

Papież Jan Paweł II listem apostolskim „Amor noste” z 30 kwietnia 1980 r. nadał kościołowi w Niepokalanowie tytuł bazyliki mniejszej. Trzy lata później 18 czerwca 1983 r., podczas 2. wizyty duszpasterskiej w Polsce, odwiedził klasztor i bazylikę. Podczas Mszy św. przy ołtarzu polowym nazwał Niepokalanów wielkim warsztatem franciszkańskiego apostolstwa. W marcu 2004 r. ks. kard. Józef Glemp bazylikę w Niepokalanowie podniósł do rangi sanktuarium.

PAP

drukuj