PAP/EPA

Papież Franciszek: Nie ma prawdziwej miłości bez krzyża, bez ceny, jaką trzeba zapłacić

Krzyż niesiony razem z Jezusem nie przeraża. Jezus jest z nami w godzinie próby – mówił w niedzielę Ojciec Święty, który spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Papież Franciszek zwrócił uwagę na wezwanie Jezusa: „Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien”. Biskup Rzymu wskazywał, że Jezus wzywa uczniów, by poważnie potraktowali wymagania Ewangelii. Nawet, jeśli będzie to oznaczało poświęcenie i trud. Jezus nie przekreśla tutaj więzów rodzinnych, ale wyjaśnia, że miłość do bliskich nie może być większa od miłości do Boga.

– Kiedy miłość do rodziców i dzieci jest ożywiana i oczyszczana przez miłość Pana, wówczas staje się ona w pełni owocna. Przynosi owoce dobra w całej rodzinie i daleko poza nią. W tym sensie Jezus wypowiada te słowa – powiedział Ojciec Święty.

Papież Franciszek zwrócił też uwagę na kolejne wezwanie Jezusa: „Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za mną, nie jest Mnie godzien”. Ojciec Święty mówił, że chodzi o to, by podążyć za Jezusem, Jego drogą krzyża, nie na skróty. „Nie ma prawdziwej miłości bez krzyża, bez ceny, jaką trzeba zapłacić” – zaznaczył.

– Krzyż niesiony razem z Jezusem nie przeraża. On jest zawsze u naszego boku, by wspierać nas w godzinie największej próby, by dać nam moc i odwagę – przekonywał Ojciec Święty.

Papież zwrócił uwagę, że właśnie ten, kto straci życie ze względu na miłość do Jezusa, znajdzie życie. To paradoks Ewangelii – dodawał. Wskazywał na świadectwo wszystkich tych, zwłaszcza młodych, którzy starają się pomagać innym w czasie trwającej pandemii. To także niesienie krzyża. Ojciec Święty podkreślił, że pełnię życia znajdujemy ofiarowując miłość drugiemu człowiekowi.

TV Trwam News

drukuj