diecezja.rzeszow.pl

Ks. bp J. Wątroba zarządził w diecezji rzeszowskiej zbiórkę na rzecz poszkodowanych w nawałnicach

Ks. bp Jan Wątroba zarządził na 5 lipca zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach diecezji rzeszowskiej na rzecz poszkodowanych w ostatnich dniach w nawałnicach. Zapewnił także o modlitwie w intencji powodzian i pomagających im wolontariuszy.

„Nawałnice i intensywne opady deszczu zamieniły małe rzeki w rwące potoki. Woda zalała domy mieszkalne, budynki gospodarcze, ogrody i pola uprawne. Na terenie naszej diecezji najwięcej szkód ponieśli mieszkańcy gminy Tyczyn – 22.06. oraz parafii Zabratówka, Błędowa Tyczyńska, Chmielnik – 26.06., a 27.06. – mieszkańcy gminy Skołyszyn i miasta Jasło” – napisał w komunikacie dyr. diecezjalnego Caritasu ks. Stanisław Słowik.

Poinformował, że ordynariusz rzeszowski ks. bp Jan Wątroba zarządził we wszystkich parafiach diecezji rzeszowskie na 5 lipca zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych.

„Obejmuje on modlitwą wszystkich poszkodowanych przez powódź w naszej diecezji, a także wolontariuszy pomagających w walce z żywiołem” – dodał ks. Stanisław Słowik.

Caritas udostępniani także swoje konto, na które można wpłacać na pomoc dla poszkodowanych „96 1020 4391 0000 6902 0002 2616 z dopiskiem +Powódź+”.

PAP

drukuj