Modlitwa źródłem odnowy serca

Modlitwa jest źródłem odnowy serc – powiedział Ojciec św. Benedykt XVI podczas audiencji generalnej w letniej rezydencji Castel Gandolfo.

 Dzisiejszą katechezę Papież poświęcił osobie św. Alfonsa Marii de’ Liguorii – założyciela Zgromadzenia Najswiętszego Odkupiciela, patrona teologów moralnych i spowiedników.

Ojcieć św. wskazał na nauczanie św. Alfonsa dotyczące modlitwy. W tym kontekście przypomniał maksymę duchownego „kto się modli zbawia się, kto się nie modli potępia się!”.

Dodał, że zbawienie bez modlitwy jest bardzo trudne, nawet nie możliwe, ale modląc się, zbawienie staje się pewne i bardzo łatwe. Jak powiedział, modlitwa jest czymś podstawowym i tylko poprzez właśnie modlitwę i uczestnictwo w sakramentach jest możliwa obecność Boża w naszym życiu.


Pobierz Pobierz

Papież pozdrowił polskich pielgrzmów oraz Siostry Elżbietanki, które były obecne podczas Seminarium Odnowy Duchowej w Rzymie.

Ojciec Św. Benedykt XVI wspomniał też o obchodzonej dziś 68. rocznicy Powstania Warszawskiego. Papież życzył wszystkim Polakom, aby te ważne wspomnienia wydarzeń sierpniowych, takie jak: Powstanie Warszawskie, Cud nad Wisłą, uroczystości Matki Bożej i pielgrzymek, przeżywać w modlitewnym duchu .


Pobierz Pobierz

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl