fot. twitter.com/EpiskopatNews

Ks. abp Tadeusz Wojda objął kanonicznie archidiecezję gdańską

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego ks. abp Tadeusz Wojda objął kanonicznie archidiecezję gdańską. W Niedzielę Palmową odbędzie się ingres księdza arcybiskupa do katedry oliwskiej. Transmisja na antenie TV Trwam.

2 marca papież Franciszek mianował ks. abp. Tadeusza Wojdę metropolitą gdańskim. Wczoraj w 29. rocznicę powstania archidiecezji i metropolii gdańskiej objął kanonicznie archidiecezję. Ks. bp Zbigniew Zieliński odczytał bullę Ojca Świętego skierowaną do ks. abp. Tadeusza Wojdy.

– Czcigodny Bracie, zachęcamy, abyś za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, świętych Judy Tadeusza, apostoła, Wojciecha, biskupa i męczennika, oraz Wincentego Pallottiego, kapłana i założyciela twojego Stowarzyszenia, gorliwie głosił Ewangelię, ukazując jej głębokie znaczenie we wszystkich dziedzinach, nade wszystko w szerzeniu i w obronie prawdziwie chrześcijańskiej koncepcji życia ludzkiego oraz małżeństwa, jak ją wyjaśniali nasi wielcy święci poprzednicy Paweł VI i Jan Paweł II – czytał ks. bp Zbigniew Zieliński.

Po odczytaniu papieskiej bulli został podpisany protokół kanonicznego objęcia archidiecezji. Nowy metropolita gdański podkreślał, że nie ma innej drogi, jak rozbudzanie miłości, w tych wszystkich, którzy są powierzeni jego pasterskiej opiece.

– Wiemy, że sam biskup nie jest w stanie tego uczynić, dlatego potrzebuje biskupów pomocniczych, kapłanów, osób konsekrowanych, sióstr zakonnych, ale też wiernych świeckich, którzy otwierając się na tę miłość, doświadczając jej, angażują się, aby miłość dotykała wszystkich, stawała się udziałem wszystkich ludzi podsumował ks. abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański.

Ingres księdza arcybiskupa Tadeusza Wojdy do katedry oliwskiej odbędzie się w Niedzielę Palmową. Transmisja na antenie TV Trwam rozpocznie się o godz. 14.30.

 

TV Trwam News

drukuj