Kościół zachęca wiernych do modlitwy suplikacją „Święty Boże, Święty Mocny”

W obliczu kryzysu wywołanego koronawirusem Kościół zachęca wiernych do modlitwy suplikacją: „Święty Boże, Święty Mocny”. Modlitwa błagalna jest śpiewana codziennie o godz. 21.00 podczas Apelu Jasnogórskiego w Częstochowie. Wierni mogą łączyć się duchowo za pośrednictwem TV Trwam.

Kościół od początku zagrożenia współpracuje z rządem, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. To po niedzielnych Mszach świętych 1 marca odczytany został list ministra zdrowia. Teraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski poprosił o zwiększenie – w miarę możliwości – liczby niedzielnych Eucharystii – przypomniał ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

– W związku z tym, że przewodniczący prosi, żeby było więcej Mszy świętych, to wtedy liczba osób, które są na Mszy świętej, dzieli się przez te Msze święte. I to jest właśnie to pójście do przodu – mówił rzecznik KEP.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki zaapelował do wiernych o modlitwę.

– Dobremu Bogu polecajmy zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych oraz w intencji lekarzy, personelu medycznego i wszystkich służb, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii – oznajmił ks. abp Stanisław Gądecki.

I w tym apelu przewodniczący Episkopatu przypomniał o tradycji Kościoła. Zachęcał, by wierni w Polsce modlili się suplikacją.

– Przewodniczący Episkopatu zachęca, aby po Mszach świętych była śpiewana suplikacja – powiedział ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

Na ten apel już teraz odpowiedziało Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – mówił kustosz Sanktuarium ks. dr Zbigniew Bielas.

– W godzinie miłosierdzia każdego dnia będziemy – obok koronki do Bożego Miłosierdzia – będziemy śpiewać suplikacje: Święty Boże, Święty Mocny oraz będziemy odmawiać akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – poinformował ks. dr Zbigniew Bielas.

To w Łagiewnikach św. Jan Paweł II wołał, by przekazać światu ogień miłosierdzia. Tłumaczył, że w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście. Rozniecenie tej iskry Papież z Polski powierzył wszystkim wiernym.

– Od powietrza, głodu, ognia i wojny, wybaw nas Panie – brzmi modlitwa.

TV Trwam News

drukuj