Fot. PAP

Katowice: Noc konfesjonałów

Tuż przed Wigilią, w poniedziałek, 23 grudnia br., od godz. 20.00 w kaplicy św. Barbary przy Silesia City Center w Katowicach trwać będzie „Noc konfesjonałów”.

Przed samym Bożym Narodzeniem, chcemy zaprosić wszystkich wiernych, którzy nie zdążą wyspowiadać się w naszych parafiach w ciągu dnia, żeby skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania, spotkali się z Panem Jezusem w noc. Dlatego po raz kolejny przygotowaliśmy „Noc Konfesjonałów” w kaplicy św. Barbary przy centrum handlowym – informuje ks. Krzysztof Biela, moderator ds. nowej ewangelizacji w archidiecezji katowickiej.

Na początek, o godz. 20.00, konferencję o Bożym Miłosierdziu, któremu trzeba zaufać, wygłosi o. Samuel Kukiełka. Od godz. 20.30 modlitwa prowadzona przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Zacheusz z Chorzowa i adoracja Najświętszego Sakramentu

Księża będą do dyspozycji chcących się wyspowiadać tak długo, jak będzie potrzeba.

Chcemy, aby wierni naszej archidiecezji najpiękniej przez czystość serca przygotowali się na to, by Bóg na nowo się w nich narodził, stąd ta kolejna nasza inicjatywa – mówi ks. Krzysztof Biela.

Noc Konfesjonałów przeznaczona jest przede wszystkim dla tych, którzy z powodu nadmiaru zajęć nie mieli okazji dotychczas przygotować się duchowo do chrześcijańskiego, religijnego przeżywania tegorocznych świąt Narodzenia Pańskiego.

RIRM

drukuj