fot. flickr.com

„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” – rusza akcja modlitewna w intencji Ojca Świętego

Armia Modlitwy oraz Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej zapraszają do wzięcia udziału w kolejnym szturmie modlitewnym w intencji Ojca Świętego, który odbędzie się w niedzielę, 7 marca 2021 roku. Akcja „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” organizowana jest już po raz czwarty z okazji rocznicy wyboru papieża Franciszka.

Aby wziąć udział w akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, trzeba pomodlić się litanią do Chrystusa Dobrego Pasterza, którą będzie można znaleźć [tutaj]. Miejscem modlitwy może być kościół, szkoła, dom, a nawet park.

„Pandemia wielu z nas przytłoczyła i spowodowała, że momentami czuliśmy się jak zabłąkane owce. Z tego powodu, blisko rok od wprowadzenia pierwszych obostrzeń chcemy modlić się do Chrystusa Dobrego Pasterza, aby w dalszym ciągu wspierał papieża Franciszka i pomagał nam wytrwać w tych trudnych chwilach epidemii!” – mówią organizatorzy.

Inicjatywa „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” odbędzie się w niedzielę poprzedzającą dzień 13 marca, czyli rocznicę wyboru papieża Franciszka.

„Ojciec Święty pochodzi z Ameryki Południowej, której mieszkańcy znani są z niesamowitego entuzjazmu, dlatego my również chcemy przedłużyć naszą radość świętowania 8. rocznicy pontyfikatu. Zaczynamy w niedzielę, 7 marca, aby jak najwięcej osób mogło do nas dołączyć” – wyjaśnia Armia Modlitwy.

W ciągu pierwszych dwóch edycji w inicjatywie wzięły udział dziesiątki grup z Europy, Azji czy Ameryki Północnej. Od początku akcja „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” objęta jest patronatem honorowym ks. abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

„W tym roku epidemia COVID-19 uniemożliwia nam tak liczne spotkania jak w latach poprzednich. Dlatego zachęcam, abyśmy tego dnia udostępnili na nasze media społecznościowe zdjęcie papieża Franciszka i podpisali je #wszyscy_za_jednego_2021. W ten sposób potwierdzimy naszą duchową łączność modlitewną” – podkreśla kleryk Rafał Orzechowski, pomysłodawca inicjatywy.

Armia Modlitwy/radiomaryja.pl

drukuj