Jawna walka z Kościołem

„Są jednak i tacy, którzy jawnie walczą z Kościołem – przez odbieranie dobrej opinii, kłamstwa, oszczerstwa wobec kapłanów, biskupów, wyśmiewanie ludzi wierzących, aż do bluźnierstwa”– powiedział o. Tadeusz Rydzyk podczas spotkania opłatkowego w Toronto.

W różnych zakątkach Polski i świata trwają spotkania opłatkowe Rodziny Radia Maryja. W niedzielę radiowa rodzina spotkała się w Toronto. Spotkanie poprzedziła Eucharystia sprawowana w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego.

W spotkaniu uczestniczyli goście z Polski, a wśród nich o. Janusz Sok – prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, a także o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

„Wszyscy tworzymy Polskę, która jest od chrztu chrześcijańska” – powiedział w homilii o. Tadeusz Rydzyk. Stwierdził, że obecnie w Kościele jest czas ludzi świeckich: „dobrze, że świeccy budzą się do apostolatu – to jest śpiący olbrzym w Kościele” – mówił Dyrektor Radia Maryja.

Jednocześnie z niepokojem stwierdził, że mamy obecnie  do czynienia z walką ideologiczno-kulturową – ciągle próbuje się oderwać człowieka od Boga. To jest już globalna rewolucja kulturowa – ona powoduje zmianę mentalności – nazywa zło dobrem a dobro złem.

W tym kontekście o. Tadeusz Rydzyk przywołał słowa błogosławionego Ojca św. Jana Pawła II, który niejednokrotnie mówił, że na świecie istnieją centrale, które systematycznie prowadzą  antyewangelizację i pozostają anonimowe. Są jednak i tacy, którzy jawnie walczą z Kościołem – przez odbieranie dobrej opinii, kłamstwa, oszczerstwa wobec kapłanów, biskupów, wyśmiewanie ludzi wierzących, aż do bluźnierstwa. Bardzo mocno jest to rozpowszechnione w Polsce – akcentował o. Tadeusz Rydzyk.

– Pierwszym przykładem jest bezczeszczenie Krzyża. Podczas rozprawy sędzia potrafił powiedzieć, że to sztuka. Ale my wiemy, że to jest bluźnierstwo. Szczytem było bluźnierstwo, satanistyczne orgie pod Pałacem Namiestnikowskim, w świetle jupiterów i kamer. To poszło na cały świat. Czy wtedy nie zadrżało wasze serce? To się działo w Katolickiej Polsce. Do tego dochodzi bezczeszczenie Najświętszego Sakramentu, cmentarzy, kościołów. Podnieśli nawet rękę na  największą świętość dla Polaków – Obraz naszej Matki i Królowej, ten Cudowny Obraz na Jasnej Górze. Zauważcie ci co mają pilnować porządku nie zabrali głosu, a nazywają się Katolikami – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.  

Dyrektor Radia Maryja mówił także o dyskryminacji katolików w Polsce – w tym kontekście wymienił m.in. wykluczanie katolickiej Telewizji Trwam, rugowanie lekcji religii ze szkół, nagonkę na Kościół, uderzenie w rodzinę, niemoralne prawa – czyli  tzw. aborcję, eutanazję i in-vitro.

To prześladowanie, odrywanie ludzi od Boga dzieje się m.in. przez media, dlatego musimy wspierać media katolickie, katolik nie może być tchórzem  – powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

– Wspierać media katolickie, widzieć to, walczyć pokojowo. Nie zniechęcać się niczym. W Polsce i świecie zorganizowano już prawie 150 manifestacji w obronie TV Trwam. W niektórych udział wzięło kilkanaście tysięcy osób. I co? I nic… Zebrano już prawie dwa i pół miliona podpisów. To jest bardzo dużo. Chcielibyśmy żeby było 30 mln, ale wielu ludzi się boi, bo trzeba podać dane osobowe. Tylu podpisów nie zebrała nigdy żadna organizacja. I co? I nic… – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

Homilia o. Tadeusza Rydzyka wygłoszona podczas Mszy św. w Toronto – SŁUCHAJ

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl