Autorstwa fotograf nieznany - Archiwum franciszkanów, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48893700

Inauguracja Roku Ojca Wenantego Katarzyńca

31 marca 2021 roku przypada 100. rocznica śmierci ojca Wenantego Katarzyńca. W tym dniu zostanie zainaugurowany Rok Ojca Wenantego. Mszy św. w rocznicę śmierci Sługi Bożego będzie przewodniczył metropolita przemyski, ks. abp Adam Szal.

Uroczystą Mszę św. poprzedzi program modlitewny, który rozpocznie się o godz. 15.00 wspólną modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia i konferencją duchową, którą wygłosi o. Arkadiusz Bąk, prowincjalny asystent Rycerstwa Niepokalanej.

O godz. 17.00 odbędzie się wspólna modlitwa różańcowa w intencji szybkiej beatyfikacji Sługi Bożego, przeplatana myślami zaczerpniętymi z Pism Ojca Wenantego Katarzyńca. Na uroczystą inaugurację [Roku Ojca Wenantego] franciszkanie z Kalwarii Pacławskiej serdecznie zapraszają wszystkich czcicieli Sługi Bożego, a szczególnie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej z franciszkańskich klasztorów z Podkarpacia, oczywiście z zachowaniem wszelkich reżimów sanitarnych.

W uroczystościach można uczestniczyć on-line. Będzie także możliwość gorącego posiłku w Domu Pielgrzyma. Prosimy o zgłoszenie – do 25 marca – ilości osób w grupie, a także osoby indywidualne, które pragną skorzystać z posiłku w Domu Pielgrzyma. Wszystkie zgłoszenia grup i osób indywidualnych, a także dodatkowe informacje prosimy przysyłać na adres mailowy: wenanty.katarzyniec@gmail.com lub telefonicznie: 532 076 902 (o. Edward).

o. Edward Staniukiewicz/radiomaryja.pl

drukuj