Dzień solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, w ubiegłym tygodniu zaapelował o modlitwę i ofiary na rzecz poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Dziś odbędą się zbiórki funduszy w parafiach. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.

„W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii oraz Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym” – napisał ks. abp Stanisław Gądecki.

Do apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przyłączyła się Caritas Polska, uruchamiając zbiórkę SMS-ową. Środki na pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach można przekazywać również na konto organizacji lub za pomocą formularza na stronie internetowej.

– Chcemy w duchu chrześcijańskiej solidarności przyjść z pomocą tym, którzy ucierpieli w Polsce, w Holandii, w Niemczech, Belgii, przypominając, że kiedy my potrzebowaliśmy pomocy po wielkich powodziach w roku 1997 i 2005, nasi bracia z tych krajów nieśli nam pomoc bardzo efektywnie i bardzo hojnie – podkreśla Jarosław Bittel, zastępca dyrektora Caritas Polska.

– Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci rozmiarem zniszczeń. Nieszczęście przyszło zupełnie nieoczekiwanie, wielu ludzi zostało z niczym, ale ogromna solidarność i chęć pomocy dodają nam odwagi – zapewnia Peter Neher, prezes Niemieckiego Związku Caritas, komentując wydarzenia ostatnich dni.

Pomóc można: przekazując darowiznę za pośrednictwem strony caritas.pl/formularz (cel: Ulewy), wpłacając dowolną kwotę na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384, z dopiskiem „ULEWY” lub wysyłając SMS o treści „ulewy” pod numer 72052 (koszt 2,46 z VAT).

 

Caritas Polska/radiomaryja.pl

drukuj