Dziękujemy Tobie Panie za Radio Maryja

Słowo powitania ks. kan. Józefa Orchowskiego, proboszcza parafii Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy.

Dobrze jest dziękować Panu i śpiewać imieniu Twojemu – wołamy każdego dnia za psalmistą. A jakże wielkim głosem wołamy dzisiaj w dniu, który nam dałeś Panie jako nasze święto. Radość nasza jest tym bardziej wielka, że wraz z nami dziękuje i śpiewa Tobie Panie ordynariusz naszej bydgoskiej diecezji, biskup Jan. Zgromadziliśmy się przy ołtarzu Jezusa Chrystusa w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, by dziękować za wielkie rzeczy, które Pan nam uczynił. Wielkie to rzeczy i jakże ich wiele.

 

Dziękujemy Tobie Panie za powstanie w 1991 roku Radia Maryja i jego codzienne towarzyszenie Polakom w każdej godzinie, jak i za to, że Ty dobry Boże pozwalasz nam to dziękczynienie  i  radość przeżywać wspólnie tutaj i teraz. Dziękujemy za nasze dzisiaj, w którym radować się możemy rocznicą utworzenia przed 20 laty w 1992 roku naszej parafii, której patronką jest Matka Boża Fatimska. Za dwie potężne kolumny, na jakich od tak wielu lat wpiera się istnienie Radia Maryja i naszej wspólnoty parafialnej, którymi są Eucharystia i Najświętsza Maryja Panna.

Dziękujemy za Nasz Dziennik uczący czym jest prawda, promujący wartości religijne i patriotyczne, pozwalający kształtować prawdziwą demokrację. Dziękujemy za Telewizję Trwam, której kamery i mikrofony każdego dnia przekazują Polakom niezdeformowany obraz Polski i świata, za Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, która kształtuje ludzi odpowiedzialnych za prawdziwe dobro Kościoła i naszej Ojczyzny, rzetelnych dziennikarzy, wykształconych polityków i ludzi kultury, za codziennie wspólnie odmawiany w Radiu Maryja i w naszym kościele różaniec gromadzący wiernych cztery razy w ciągu dnia.

Dziękujemy za jego Ekscelencję księdza biskupa ordynariusza Jana i pierwszego budowniczego wspólnoty Kościoła Diecezji Bydgoskiej, za kapłanów sprawujących dzisiejszą Eucharystię, ojca Dyrektora Tadeusza, Założyciela Radia Maryja i wszystkich dzieł istniejących przy nim, za wszystkich ojców redemptorystów współpracujących w  tych dziełach, za księży prałatów, kanoników, dziekanów, proboszczów, wikariuszy.

Dziękujemy za każdego, kto jest teraz z nami, za parafian i ich gości obecnych w tym kościele, parlamentarzystów, samorządowców, za wszystkich zgromadzonych przy radiowych i telewizyjnych odbiornikach i za rodaków żyjących na wszystkich kontynentach, jeszcze raz za wszystkich, którzy jesteście razem z nami., których nie wymieniłem, a których mam w sercu i noszę.

ks. Kan. Józef Orchowski

drukuj