Dziękczynne spotkanie PKRD w Rybniku-Chwałowicach

W Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach odbyło się regionalne spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z różnych regionów Polski m.in. Wadowic, Nikiszowca, Kielc, Piasku oraz Suszca. Obecna była także założycielka PKRD Magdalena Buczek.

W słowie skierowanym do dzieci, wyraziła wielką radość ze spotkania. Wspomniała o św. Teresie, która jest patronką PKRD już od 16 lat. Tych kilkanaście lat w patronacie minie dokładnie 1. października we wspomnienie św. Teresy.

To nasze spotkanie jest dziękczynieniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za istnienie naszej wspólnoty, za to, że możemy wszyscy służyć Matce Najświętszej, że jesteśmy Jej dziećmi, Jej Apostołami, którzy zobowiązali się do codziennego odmawiania Różańca Świętego. Tę modlitwę każdego dnia odmawiamy z miłością, gorliwie i wytrwale; rozszerzając modlitwę różańcową w naszych rodzinach, środowiskach, szkołach, parafiach wszędzie tam gdzie się znajdujemy – mówiła Magdalena Buczek.

Chcemy naśladować św. Teresę w jej bezgranicznej miłości, w jej kroczeniu do doskonałości – dodała założycielka PKRD.

Chcemy dziękować naszej patronce św. Teresie za to, że wstawia się za nami u Boga, że wyprasza nam potrzebne łaski. Ona uczy nas miłości do Matki Najświętszej, bo kiedy miała zaledwie cztery latka zmarła jej mama i wtedy Tereska obrała za swoją mamę Matkę Boża, i to właśnie Maryja prowadziła ją przez życie. To właśnie Matce Bożej, św. Tereska zawierzyła wszystko. My chcemy naśladować ją w jej miłości do Matki Najświętszej i jej kroczeniu do doskonałości – mówiła założycielka PKRD.

Słowo Boże podczas Mszy św. PKRD w parafii pod wezwaniem św. Teresy wygłosił ks. Bogdan Kania. W homilii zwracał uwagę na potrzebę codziennego odmawiania modlitwy różańcowej.

– Bóg daje tobie różaniec, ten skarb, który trzeba odkrywać na nowo. Otrzymałeś skarb, który jest właśnie dla Ciebie.  Różaniec jest ratunkiem dla każdego z nas, dla całego świata, abyśmy Boga postawili w centrum, abyśmy właściwie korzystali z dóbr tego świata – podkreślał ks. Bogdan Kania.

* * *

Kolejne Regionalne Spotkania PKRD:

6. października 2013 r. pielgrzymka do Stargardu Szczecińskiego, spotkanie w parafii NMP Królowej Świata, w archidiecezji szczecińsko – kamieńskiej. O godz. 12.15 – rozpoczęcie spotkania modlitwą różańcową. Msza św. sprawowana będzie o godz.12.30. Po Eucharystii spotkanie z Madzią Buczek oraz spotkanie przy cieście i słodyczach.

20. października 2013 r. – spotkanie w parafii Matki Bożej Bolesnej – Łódź Teofilów, w archidiecezji łódzkiej. O godz. 11.00 – spotkanie z Madzią Buczek oraz modlitwa różańcowa. Mszy św. o godz. 11.30 – przewodniczył będzie ks. bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy diecezji częstochowskiej. Po Mszy św. koncert w wykonaniu księdza biskupa i Małego Chóru Wielkich Serc z Łodzi.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl