Dziękczynienie za pontyfikat Ojca św. Benedykta XVI

W poszczególnych diecezjach biskupi zachęcają do modlitwy i adoracji w intencji Ojca św. Benedykta XVI. W Polsce duchowni odprawią Msze  św., które będą dziękczynieniem za dar posługi Papieża i jednocześnie modlitwą w intencji jego następcy.

Kościół w Polsce trwa w modlitwie polecając Bogu Papieża Benedykta XVI. W tej intencji w wielu diecezjach zostaną odprawione Msze św. oraz nastąpią adoracje Najświętszego Sakramentu.

W Przemyślu o godz. 18.00 ks. abp. Józef Michalik będzie przewodniczył Mszy św. dziękczynnej. Ks. abp nawołuje do gorliwej modlitwy o wybór nowego Papieża:  „We wszystkich kościołach przynajmniej raz winna być sprawowana Msza św. o wybór Papieża” – pisze ks. abp Michalik.

Warszawa również podziękuje za piotrową posługę Benedykta XVI. W Archikatedrze Warszawskiej o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna  z udziałem Konferencji Episkopatu Polski. Następnie odbędą się modlitwy o dar beatyfikacji dla Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia.

W Andrychowie po Mszy św. wieczornej nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu, którą uwieńczy Apel. Wierni w całej parafii włączą się we wspólną modlitwę odmawiając Anioł Pański.

W Rzeszowie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św., a wszyscy zgromadzeni będą modlić się w intencji Papieża.

To nie jedyne miejsca świadczące o nieustannych modlitwach za Piotrowego Pasterza. Cała Polska zgromadzi się w kościołach na wspólnej modlitwie. Wierni deklarują, o łączeniu się w modlitwie z Watykanem, również biskupi z całego kraju rychło po ogłoszeniu papieskiej rezygnacji zapewnili Ojca św. W tak niełatwych czasach, naznaczonych wieloma sprzecznościami i wyzwaniami, jesteś dla nas i pozostaniesz świadkiem żywej wiary w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego”.

Z kolei 5 marca w Warszawie rozpoczyna się zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Również wtedy będzie miało miejsce dziękczynienie za pontyfikat Ojca św. Benedykta XVI i modlitwa o światło Ducha Świętego dla kardynałów, którzy wybiorą jego następcę.

Uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski i biskupów z zagranicy, biorących udział w zebraniu plenarnym, będzie sprawowana w Archikatedrze warszawskiej 5 marca o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie nuncjusz apostolski w Polsce ks. abp Celestino Migliore. Homilię wygłosi przewodniczący Episkopatu ks. abp Józef Michalik.

RIRM/ KEP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl