PAP/EPA

Doświadczenie młodego Kościoła na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie

Światowe Dni Młodzieży powoli dobiegają końca. W niedzielę, podczas Mszy św. posłania, dowiemy się, który kraj będzie gospodarzem kolejnej edycji wydarzenia. 

Krzyż, który stanął na szczycie konstrukcji monumentalnego papieskiego ołtarza, to przejmujący widok, który zwieńczył Drogę Krzyżową, w której razem z młodzieżą uczestniczył w piątek papież Franciszek.

– Krzyż jest świętym znakiem największej miłości, którą Chrystus pragnie ogarnąć nasze życie – podkreślił Ojciec Święty.

Dla pielgrzymów z całego świata, a przede wszystkim z Polski, Światowe Dni Młodzieży to czas, którego nie zapomną.

– To jest doświadczenie na całe życie. Możemy spotkać ludzi z całego świata i przede wszystkim zbliżyć się do Boga – zaznaczył uczestnik spotkania.

A przez to również do drugiego człowieka.

– Poznałam tutaj bardzo dużo nowych, młodych, roztańczonych pełnych energii ludzi. Myślę, że to jest kwintesencja tego wyjazdu, by poznawać ludzi, którzy są zespoleni z Bogiem – wyjaśniła uczestniczka ŚDM w Lizbonie.

Z parafii salezjańskich z całej Polski przyjechało sześć autokarów i dwa busy. Łącznie to 362 osoby.

– Jako duszpasterz młodzieży bardzo się cieszę, że wszyscy salezjanie i wszystkie salezjanki na jednym placu modlą się razem, budują swoją wiarę i przede wszystkim wychowują młodzież – mówił ks. Andrzej.

Młodzież każdego dnia licznie gromadzi się w specjalnej strefie Polska-Lizbona.

– Panuje tu bardzo fajny klimat, to jest miejsce dla samych Polaków, gdzie jest ogromna scena – wyjaśnił uczestnik.

Na tej scenie w piątek odbył się koncert pt. „Każdy wschód słońca Ciebie zapowiada”. W wydarzeniu razem z młodymi uczestniczyła Pierwsza Dama, Agata Kornhauser -Duda.

W sobotę papież Franciszek z Lizbony udał się do Fatimy. Tam, u Matki Bożej – razem z młodymi-chorymi modlił się modlitwą różańcową.

– Mała kapliczka objawień w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej to piękny obraz Kościoła – mówił w swoim przemówieniu do zgromadzonych pielgrzymów Ojciec Święty Franciszek.

– Matka zawsze ma otwarte serce dla wszystkich swoich dzieci; wszystkich, wszystkich, wszystkich bez wyjątku – powiedział Papież.

Przedostatni dzień to tradycyjne, wieczorne czuwanie z Ojcem Świętym. W niedzielę o godzinie 9.00 w Parku Tagu sprawowana będzie uroczysta Msza św. posłania, która zwieńczy 37. Światowe Dni Młodzieży. 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl