fot. twitter.com/EpiskopatNews

Doroczna pielgrzymka do Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich w zmienionej formie

Do Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich pielgrzymują dziś mężczyźni i młodzieńcy. Tegoroczne spotkanie modlitewne z powodu pandemii koronawirusa ma nieco inną formę. Do piekarskiej bazyliki uda się niewielka grupa pielgrzymów. Pozostali mogą duchowo uczestniczyć w pielgrzymce za pośrednictwem mediów.

Modlitewne spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.00 od złożenia hołdu Matce Bożej. Kolejnym punktem będzie przesłanie społeczne, które wygłosi ks. abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Pielgrzymkę wieńczy Msza św.

Ks. Krzysztof Fulek, kustosz piekarskiego sanktuarium, zachęca do wspólnej modlitwy.

Ze względów oczywistych nie będzie pielgrzymki w tradycyjnej formie. Ta pielgrzymka odbywała się od 1947 roku. Co roku w ostatnią niedzielę maja przybywali mężczyźni. W tym roku ks. abp Wiktor Skworc zaprosił wszystkich chętnych mężczyzn, rodziny do trwania na takiej modlitwie wspólnotowej, rodzinnej czy indywidualnej przed telewizorami, odbiornikami radiowymi. Przygotowujemy się do tego duchowo, w sposób na jaki pozwalają warunki. Również zachęcam do takiego trwania na modlitwie – akcentuje ks. Krzysztof Fulek.

Pielgrzymka do Piekar Śląskich ma długoletnią tradycję i należy do najważniejszych wydarzeń religijnych na Górnym Śląsku. Mężczyźni pielgrzymują do Matki Bożej w tym miejscu od 1947 r.

RIRM

drukuj