fot. Siostry elżbietanki z Betlejem

„Dom Pokoju” w Betlejem jest oazą pokoju w tym regionie świata. Potrzebuje naszej pomocy

Do wsparcia finansowego „Domu Pokoju” w Betlejem zachęca w rozmowie z Family News Service ks. Maciej Gierula, prezes Fundacji Pro Spe. Jak wskazuje, prowadzony przez siostry elżbietanki sierociniec jest oazą pokoju w tym regionie świata. Fundacja razem z siostrami w Betlejem zachęca do włączenia się do zbiórki funduszy, aby zapewnić żywność i niezbędne produkty, w szczególnie trudnym czasie, gdy Bliski Wschód targany jest wojną.

fot. Siostry elżbietanki z Betlejem

„Dzieci są tam na stałe. Ten sierociniec funkcjonuje jak dom dziecka, jest znakiem pokoju w tej części świata” – podkreśla ks. Maciej Gierula.

Symbolem tego miejsca jest zmarła w 2019 r. siostra Maria Rafała Włodarczak. Właśnie z jej inicjatywy na Górze Oliwnej w Jerozolimie 8 grudnia 1967 r. powstał „Home of Peace”. Następnie siostry wybudowały drugi dom w Betlejem. Jak piszą: „Choć dzieci różnią się pochodzeniem, narodowością, językiem, kulturą czy religią w naszym Domu uczą się, że możemy żyć razem, w zgodzie, niezależnie od tego, jak bardzo jesteśmy różni. Pragniemy wychowywać je w duchu miłości do Boga i drugiego człowieka. Pragniemy pokazać im inny świat, świat bez przemocy i nienawiści, świat pełen miłości, dobra, pokoju i nadziei na lepszą przyszłość”. Dokonania siostry zauważył papież Franciszek. W 2017 r. odznaczył polską siostrę M. Rafałę Włodarczak krzyżem „Pro Ecclesia et Pontifice”.

fot. Siostry elżbietanki z Betlejem

Obecnie sierociniec w Betlejem daje schronienie ponad 40 dzieciom, jednak wojenna rzeczywistość spowodowała, że dachu nad głową szukają tam również  nie tylko następne dzieci, ale całe rodziny. Ks. Maciej Gierula podkreśla, że siostry najlepiej wiedzą, jak rozdysponować środki ze zbiórki. Fundacja Pro Spe ściśle z nimi współpracuje.

fot. Siostry elżbietanki z Betlejem

Więcej informacji jak wspomóc dzieci i ubogich w „Domu Pokoju” jest na stronie Fundacji Pro Spe: https://prospe.org/pomoc-dla-dzieci-i-rodzin-dotknietych-wojna-w-ziemi-swietej/

Family News Service

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl