fot. ks. P. Rytel-Andrianik/Niedziela

Dobiegła końca wizyta polskich biskupów w Watykanie

W Watykanie zakończyła się wizyta ad limina Apostolorum polskich księży biskupów. Papież przyjął dziś na audiencji ostatnią grupę biskupów.

Ojca Świętego Franciszka i watykańskie urzędy odwiedziło łącznie 90 hierarchów. Papież apelował do nich o styl apostolski w „duchu ubóstwa i wyrzeczenia”.

W ostatnim dniu wizyty z Papieżem spotkali się, m.in.: metropolita gdański ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

Powiedziałem o TV Trwam i podziękowałem CTV (Telewizji Watykańskiej) – która w tym roku obchodzi 20. rocznicę istnienia –  za przekaz, który daje z działalności Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej. Dzięki temu nasi wierni mogą śledzić to, co się dzieje w Watykanie. Ponadto powiedzieliśmy o seminariach, o powołaniach, o uczelniach i rodzinie – zwrócił uwagę w rozmowie z Tygodnikiem Katolickim Niedziela ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

Dziś rano Papież odprawił Mszę św. z grupą polskich biskupów w watykańskim Domu św. Marty, gdzie mieszka i gdzie zatrzymali się niektórzy z nich.

Poprzednia wizyta „ad limina Apostolorum” polskich księży biskupów odbyła się ponad osiem lat temu: w listopadzie i grudniu 2005 r.

 

RIRM

drukuj