Cysterska procesja pokutna w intencji zarażonych koronawirusem

Mnisi z Opactwa Cystersów z Wąchocku będą się dziś modlić o zatrzymanie pandemii koronariwusa. Po Mszy św. w kościele klasztornym pod wezwaniem św. Floriana o godz. 15.00, przejdą w procesji z Najświętszym Sakramentem do kaplicy św. Rocha.

Ojcowie będą nieśli posąg i relikwie tego świętego. Na szczycie góry św. Rocha Ojciec Opat udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

O. Fabian Skowron OCist, Diakon w Opactwie Cystersów w Wąchocku podkreśla, że mnisi będą prosić Boga o oddalenie zarazy.

Procesja jest inicjatywa Ojca Opata. Z racji na to, że w naszej parafii mamy kapicę św. Rocha wiele wieków temu wąchocczanie uciekali się do tego patrona postanowiliśmy i my właśnie w tym czasie, kiedy cały świat dotknięty jest zarazą koronawirusa udać się w procesji pokutnej do tego miejsca, aby prosić dobrego Boga o przebłaganie za grzechy świata i prosić o oddalenie od nas tej zarazy – wskazuje o. Fabian Skowron OCist.

Mnisi zwracają się z prośbą o łączność w modlitwie, poprzez odmawianie w czasie procesji Koronki do Miłosierdzia Bożego. Święty Roch jest patronem chorób zaraźliwych. W Polsce jest czczony od XV wieku.

RIRM

drukuj