PAP/Jacek Bednarczyk

Brzegi k. Krakowa: z okazji ŚDM zapłonął symboliczny płomień dla młodych

Kilkadziesiąt osób zgromadziło się w czwartkowe popołudnie w podkrakowskich Brzegach, aby wspólnie zapalić symboliczny płomień dla młodych, łącząc się duchowo z uczestnikami ŚDM w Panamie.

Spotkanie mieszkańców wsi Brzegi (powiat wielicki) w tzw. strefie „Wieliczka-Panama”, poprzedziła wspólna modlitwa. Następnie zebrani udali się na Rondo Światowych Dni Młodzieży 2016, by wspólnie zapalić symboliczny „płomień dla młodych”. W tym samym czasie w Panamie odbyła się uroczystość powitania papieża Franciszka przy pałacu prezydenckim. Mieszkańcy Brzegów trzymali rozpalone pochodnie, które następnie łączyli w jeden płomień – rozświetlać on będzie okolicę aż do zakończenia ŚDM.

Organizatorzy zaplanowali także szereg innych wydarzeń, skierowanych do osób, które nie mogły tym razem osobiście wziąć udziału w tym wydarzeniu, ale pragną duchowo w nim uczestniczyć. W weekend odbędzie się czuwanie, koncert, a także uruchomiona zostanie transmisja ze spotkania papieża Franciszka z młodzieżą.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie potrwają do niedzieli pod hasłem „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”. W wydarzeniu tym uczestniczyć będzie ponad 3,5 tys. pielgrzymów z Polski, w tym 12 biskupów. Papież ośmiokrotnie spotka się z młodzieżą, wygłosi siedem przemówień i trzy homilie.

PAP/RIRM

drukuj