Br. Robert Borzyszkowski CSsR mistrzem Polski w turnieju tenisa stołowego kleryków

Zakończyły się XXI Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych. W tym roku po raz 21 klerycy z całej Polski rywalizowali ze sobą o tytuł Mistrza Polski zarówno w grze drużynowej jak i indywidualnej.

Seminarium redemptorystów reprezentował br. Robert Borzyszkowski CSsR, który po wielu walkach wygrał rywalizację indywidualną.

W grze drużynowej wygrało WSD w Kielcach przed ASD w Poznaniu. Ogółem w rozgrywkach startowało 16 drużyn i 56 kleryków. Całość  3-dniowego turnieju zwieńczyła uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Przybylskiego. W homilii ksiądz biskup mówił o chrześcijaninie jako człowieku nadziei. Po zakończonych Mistrzostwach nastąpił otwarty koncert ewangelizacyjny zespołu niemaGotu.

WIĘCEJ: niedziela.pl/artykul/39394/Klerycy-powalczyli-o-medale-po-raz-XXI

redemptor.pl/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl