fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Australia wzorem Polski sięga po różaniec

13 października w Australii odbędzie się akcja pod hasłem ,,Różaniec bez granic’’. Jest to kontynuacja zeszłorocznej akcji modlitewnej. Australijczycy nie ukrywają, że zainspirowała ich Polska.

Akcja „Różaniec do granic” odbyła się pierwszy raz w Polsce dwa lata temu – w święto Matki Bożej Różańcowej. Tego dnia ponad milion osób modliło się na różańcu oraz uczestniczyło we Mszy świętej. Ale codziennie po modlitwę różańcową sięga jeszcze więcej osób.

– Samych członków Żywego Różańca jest 2 miliony – wskazał ks. dr Stanisław Szczepaniec, moderator Żywego Różańca w archidiecezji krakowskiej.

Wiele krajów bierze teraz przykład z Polski. Na przykład Australia.

– W Australii już po raz drugi 13 października, w rocznicę zakończenia objawień fatimskich, będzie odmawiany „Różaniec do granic” – powiedział kapłan.

Takie jednorazowe akcje są bardzo potrzebne, jednak najważniejsza jest indywidualna modlitwa – podkreślił ks. dr Stanisław Szczepaniec.

– Żeby człowiek był z Panem Bogiem codziennie i to z Maryją przed Bogiem na różańcu. Pod tym względem różaniec jest niedościgły, bo z Maryją idziemy do Boga – oznajmił duchowny.

13 października Australijczycy będą modlić się w intencji swojej ojczyzny oraz o świętość życia i małżeństwa. Celem inicjatywy jest również oddanie Australii Niepokalanemu Sercu Maryi.

TV Trwam News

drukuj