93. Światowy Dzień Misyjny

Pod hasłem „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa w misji na świecie” obchodzimy dziś 93. Światowy Dzień Misyjny.

Z tej okazji we wszystkich parafiach odbędzie się zbiórka na pomoc misjonarzom. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na ich edukację. Światowy Dzień Misyjny rozpoczyna Tydzień Misyjny w Polsce. Wpisuje się też w tegoroczny Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, jakim jest październik.

Ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych, podkreśla, że dzisiejsze święto łączy katolików na całym świecie.

– Światowy Dzień Misyjny to jest ten wyjątkowy dzień w roku, kiedy katolicy na całym świecie w jakiś szczególny sposób czują więź między sobą i czują się szczególnie zaproszeni do tego, aby jeszcze ofiarniej, z jeszcze większym zaangażowaniem modlitewnym, materialnym, ale też i osobistym włączyć się w misję Kościoła, w misję ewangelizacji, w misję niesienia Jezusa do każdego człowieka, do każdego kręgu kulturowego, gdzie Jezus i jego Ewangelia nie są jeszcze znane bądź są znane niewystarczająco – zaznacza ks. Tomasz Atłas.   

Światowy Dzień Misyjny został ustanowiony w 1926 roku przez papieża Piusa XI. Obecnie na misjach posługuje blisko 2 tys. polskich misjonarzy i misjonarek – najwięcej w Ameryce Łacińskiej i Afryce.

RIRM

drukuj