
25 marca w Krośnie odbędzie się sztuka „Umęczon pod Ponckim Piłatem”
W krośnieńskim Regionalnym Centrum Kultury Pogranicza 25 marca 2023 r. o godz. 17.00 odbędzie się sztuka „Umęczon pod Ponckim Piłatem”, którą wystawi Mała Scena Wielkich Serc. To misterium pasyjno-wielkanocne, które poruszy serca odbiorów – zapewniają organizatorzy. Pieniądze uzbierane z biletów zostaną przeznaczone dla Krośnieńskiego Hospicjum.
„Umęczon pod Ponckim Piłatem” to misterium pasyjno-wielkanocne, które przenosi nas w tajemnicę ostatnich dni życia, a także śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Pomimo braku krwawych scen biczowania czy krzyżowania, sztuka porusza serce widza mocą mówionego słowa – wyjaśniają organizatorzy.
„W czasie spektaklu staniemy wraz z Piłatem przed takim samym wyborem, z jakim boryka się współczesny człowiek – stanąć w obronie Jezusa czy przeciw niemu, być z nim i stracić czy go odrzucić i zachować przynajmniej pozory świętego spokoju? Wraz Maryją wybiegniemy na spotkanie Zmartwychwstałego Pana, by znów zobaczyć Jego ręce, naznaczone krwawymi ranami, a zarazem pieczęciami miłości. Zaś w Wieczerniku będziemy świadkami rozterek uczniów Jezusa, na które szuka odpowiedzi także współczesny uczeń Chrystusa – czy to wszystko, o czym nauczał; czy te cuda, jakie widzieli, były tylko pięknym ale niespełnionym snem?” – czytamy w komunikacie nadesłanym przez organizatorów wydarzenia.
Występ będzie miał charakter charytatywny. Od poniedziałku do piątku (od godz. 10.00 do 17.30) oraz godzinę przed wydarzeniem będzie można kupić cegiełki na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum.
„Misterium ma poruszyć nasze serca, wlać w nie wiarę, nadzieję i miłość. Dlatego każdy bilet będzie jednocześnie darem naszego serca dla Krośnieńskiego Hospicjum, bo miłości nie można mierzyć tylko słowami, ale czynami” – zaznaczają organizatorzy.
W sztuce wystąpią aktorzy Małej Sceny Wielkich Serc, którzy na co dzień znani są z innych ról, takich jak: kochająca żona, oddany mąż, dobra i kochająca mama, nauczycielka, handlowiec czy urzędnik.
„Jednym słowem Piłat i jego żona, Maria Magdalena, apostołowie to może być ktoś z nas. Właśnie dlatego tak łatwo będzie odnaleźć siebie samego w pytaniach, łzach, radościach, jakie zobaczymy i usłyszymy na scenie” – zapewniają organizaotrzy.
Misterium „Umęczon pod Ponckim Piłatem” odbędzie się 25 marca 2023 r. o godz. 17.00. w Regionalnym Centrum Kultury Pogranicza w Krośnie.
radiomaryja.pl



