Zwaloryzowano ponad 8 mln świadczeń emerytalno-rentowych od marca 2018r.

Od marca 2018 roku zwaloryzowano ponad 8 milionów świadczeń emerytalno-rentowych. Dotyczy to wszystkich funduszy długoterminowych wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ale również dodatków do emerytur i rent.

Średnie oświadczenie emerytalne wypłacane przez ZUS w tym roku, po marcowej waloryzacji, wzrosło o 61,36 zł. – wskazał Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS.

– Emerytury wzrosły o 64,52 zł, zaś renty z tytułu niezdolności do pracy o 46,94 zł, a renty rodzinne o 56,35 zł. Po przeprowadzonej waloryzacji, wszystkie świadczenia wypłacane przez ZUS tylko w jednym miesiącu wzrosły blisko o 500 mln zł. Dokładnie o 486,5 mln zł – informował Wojciech Andrusiewicz.

Osoby, które zostały objęte zwiększonymi wypłatami, otrzymały listy z informacją na temat nowej wysokości świadczenia.

Wskaźnik waloryzacji świadczeń to średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w poprzednim roku kalendarzowym, zwiększony o co najmniej 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku kalendarzowym.

Do ustalenia wskaźnika waloryzacji, w marcu została przyjęta wielkość 102,3 proc., którą podał w styczniu GUS.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl