fot. pl.wikipedia.org

ZUS uruchamia specjalną infolinię dotyczącą bonu turystycznego

ZUS uruchamia dziś specjalną infolinię dotyczącą bonu turystycznego. Od godziny 08.00 każdy, kto jest zainteresowany tym rozwiązaniem może zatelefonować pod numer 22 11 22 111 i dowiedzieć się, jak z niego skorzystać. Pytania można też kierować w formie elektronicznej na adres e-mail: bon@zus.pl.

Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500 plus”. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Będzie nim można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski.

Obsługa bonu będzie odbywać się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

– W celu zalogowania się do Platformy Usług Elektronicznych ZUS należy założyć sobie Profil Zaufany. W tej chwili z tego profilu korzysta ok. 4.5 mln Polaków. Każdy z opiekunów, rodziców dzieci, które są uprawnione do tego świadczenia powinien zainteresować się i założyć ten profil. Część tych osób korzysta z metody Profilu Zaufanego. Na naszej stronie ZUS jest „ściągawka”, jak ten profil założyć – poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.  

Rodzice będą mogli składać wnioski o przyznanie bonu turystycznego od 31 lipca.

Jednocześnie ostrzegamy przed oszustami, którzy proponują „specjalne vouchery”. Wiarygodne i rzetelne informacje na temat bonu turystycznego podaje Ministerstwo Rozwoju, POT i ZUS.

RIRM

drukuj