Znajdujemy się w ciepłym polarnomorskim powietrzu

Jak informuje IMGW, Europa południowa i południowo wschodnia będzie w zasięgu wyżów, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy niż z ośrodkami w rejonie Szetlandów i Morza Norweskiego.

Polska będzie pod wpływem tego niżu, w obszarze przejściowym pomiędzy wyżem znad rejonu Kaukazu a niżem znad północnego Atlantyku, w ciepłym polarnomorskim powietrzu. Na północy i zachodzie kraju zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie spadało.

W sobotę na południowym wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, na Dolnym Śląsku możliwa burza.

Temp. maks. od 11 do 14 st. na krańcach północnych do 21 st. na krańcach południowych. Wiatr na północnym wschodzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, na południu okresami porywisty, wysoko w górach umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 90 km/h, z kierunków południowych.

W nocy z soboty na niedzielę na południowym wschodzie zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, na północnym zachodzie i na Podhalu przelotne opady deszczu, na Przedgórzu Sudeckim opady do 15 mm. Temp. min. od 5 do 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, na Dolnym Śląsku, Pomorzu i Wybrzeżu z kierunków zachodnich, na południu okresami porywisty, w porywach do 55 km/h, wysoko w górach dość silny i silny, porywisty, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Ziemi Lubuskiej, Nizinie Szczecińskiej i Wybrzeżu bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju przelotne opady deszczu, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie opady do 15 mm. Temp. maks. od 8 do 12 st. na krańcach północnych i zachodnich do 19 st. na południowym wschodzie.

Wiatr na krańcach wschodnich umiarkowany, południowy, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, na południu i południowym wschodzie porywisty, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. W Warszawie w sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temp. min. 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W niedzielę zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl