fot. youtube.com

Zmarł Jerzy Andrzej Bobola Książę Czartoryski

W poniedziałek zmarł w Kanadzie Jerzy Andrzej Bobola Książę Czartoryski. Jego życie wypełnione było służbą dla innych, szczególnie dla Ojczyzny poza jej granicami. W latach 2008-2012 przewodniczył zebraniom Międzynarodowego Forum Polonijnego na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Miał 80 lat.  

Jerzy Andrzej Bobola ks. Czartoryski urodził się w 1939 r., był absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Od 1965 r. zamieszkiwał na stałe w Kanadzie. Pracował m.in. przy budowie pierwszych na świecie komputerowych systemów do produkcji map morskich i morskiej nawigacji.

Jerzy Andrzej Bobola był wielokrotnym wiceprezesem Kongresu Polonii Kanadyjskiej, a następnie jej prezesem. Zasiadał także jako członek w Polskim Instytucie Naukowym w Kanadzie oraz w Stowarzyszeniu Inżynierów Polskich w Kanadzie. To Kawaler Honoru i Dewocji Związku Polskich Kawalerów Maltańskich, Członek Stowarzyszenia Morskiego-Gospodarczego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz prezes Polskiej Jedności Narodowej.

W latach 2008-2012 przewodniczył zebraniom Międzynarodowego Forum Polonijnego na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Informacje na temat uroczystości pogrzebowych będą ogłoszone w późniejszym terminie.

radiomaryja.pl

drukuj