„Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny” – 16 czerwca odbędzie się XIX Marsz dla Życia i Rodziny w stolicy

W niedzielę 16 czerwca w Warszawie odbędzie się XIX Marsz dla Życia i Rodziny. Hasło wydarzenia to: „Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny”. Koordynatorem jest Centrum Życia i Rodziny. 

„Obronimy najdroższe nam wartości, tylko jeśli będziemy zjednoczeni – zgodni i współpracujący tak w wymiarze lokalnym, jak i ogólnopolskim” – zaznaczyli organizatorzy marszu w mediach społecznościowych.

Zapowiedzieli, że tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny”.

„W obliczu narastających ataków na życie, małżeństwo, wolność i suwerenność, jakich dopuszcza się liberalno-lewicowy rząd, chcemy zdecydowanie pokazać, że nie ustąpimy w walce o przyszłość naszych dzieci, rodzin i całej Ojczyzny” – podkreślili.

Rokrocznie marsz wyrusza z placu Zamkowego w kierunku kościoła pw. Świętego Krzyża przy ul. Krakowskie Przedmieście, gdzie odprawiana jest Msza święta.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 r. w Warszawie. Od tego czasu organizacji marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości w kraju, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. Marsze mają pozytywny, radosny i afirmatywny wymiar. Organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci.

 

PAP/marsz.org

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl