fot. twitter.com/MinSrodowiska

Zielone Forum Młodych

Podczas Zielonego Forum Młodych minister Michał Woś zainaugurował działalność Młodzieżowej Rady Ekologicznej. Spotkanie odbyło się w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym pod Warszawą. Młodzi mieli szansę przedstawiać swoje pomysły, które mogą pomóc w walce o lepsze środowisko.

Kamil Kubak studiuje leśnictwo w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Temat środowiska jest dla niego ważny, dlatego zdecydował się dołączyć do Młodzieżowej Rady Ekologicznej i jak mówił – liczy na to, że taka rada stanie się miejscem żywej dyskusji.

– Barwy biało-czerwone powinny nas łączyć i myślę, że w tym temacie także – zaznaczył.  

Młodzieżowa Rada Ekologiczna ma być głosem doradczym dla ministra.

– Co najmniej raz w miesiącu będzie się spotykać, będzie przedstawiać potrzeby, pomysły, będzie mogła realizować inicjatywy – powiedział Michał Woś, odchodzący minister środowiska.

Rada ma także przyznawać granty na proekologiczne działania dzieci i młodzieży – mówił minister Michał Woś, który w środę w trakcie Zielonego Forum Młodych wręczył nominacje członkom Młodzieżowej Rady Ekologicznej.

My wszyscy wiemy, co to jest dobro wspólne i jego elementem jest troska o nasze otoczenie, o świat, w którym żyjemy, ale wiemy też, że to człowiek jest w sercu, w centrum środowiska – podkreślił Michał Woś.

To człowiek jest w tym wszystkim najważniejszy i właśnie z troski o człowieka wynika troska o środowisko – wskazał minister Michał Woś. Resort środowiska w sierpniu i we wrześniu tego roku prowadził szeroką kampanię, która miała zachęcać młodych do podejmowania proekologicznych inicjatyw.

– Oni są najbardziej chętni do dbania o środowisko, a my musimy pokazać im, jakie są właściwe drogi do tego, żeby faktycznie miało pomóc to środowisku – mówiła Łucja Darbah-Kopczyńska z Ministerstwa Środowiska.

W trakcie projektu pod hasłem Eko Drużyna Tour młodzi wypełniali ankiety. Mieli szansę podzielić się, jaki mają stosunek do środowiska i ekologii. Akcja, która miała też edukować młodych, dotarła do 14 miast. Łącznie zebranych zostało 1,5 tys. ankiet.

TV Trwam News

drukuj