Zebranie ws. afery korupcyjnej

Rada nadzorcza WarmińskoMazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego ma się dziś zebrać w sprawie afery korupcyjnej dotyczącej przyznawania dotacji unijnych w zamian za łapówki – poinformował jeden z dzienników.

Według materiałów operacyjnych CBA w wielu wypadkach przyznanie dotacji było uzależnione od wpłaty na fundusz Platformy Obywatelskiej.

Do tej pory zarzuty przedstawiono 8 osobom i dotyczą one: udzielania i przyjmowania korzyści majątkowych oraz czynnej i biernej płatnej protekcji.

Pięć zarzutów w tej sprawie usłyszała m.in. Bożena C., działaczka Platformy i szefowa agencji, powiedziała poseł PiS Iwona Arent.

Asystentka pani Bożena C., jako szefowa Agencji Rozwoju Regionalnego w Olsztynie, jest asystentka posła Janusza Cichonia, o którym mówi się, że ma zostać wiceministrem finansów. Widzimy jak działa PO, było to widać po wczorajszych obradach, żeby te sprawy korupcyjne czy które mogą świadczyć o korupcji, o układach, nieczystych interesach wszystko Platforma zamiotła pod dywan. Mam nadzieje, że sprawa pani Bożeny C. i Agencji Rozwoju Regionalnego nie zostanie zamieciona pod dywan” – powiedziała poseł Iwona Arent.

Poseł zapowiedziała, że PiS złoży do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w tej sprawie.

My jako PiS zastanawiamy się nad tym. Zapoznamy się jak najszybciej z możliwościami prawnymi, czy możemy zgłosić do prokuratury. Powinniśmy to zrobić w tym tygodniu. Złożyć doniesienie do prokuratury o nieczystych interesach PO” – dodaje poseł Iwona Arent.

Wypowiedź poseł Iwony Arent:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj