fot. PAP/EPA

ZEA: Największe opady od 27 lat – siedem osób zginęło w powodziach

Siedem osób zginęło w powodziach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) – podało ministerstwo spraw wewnętrznych. Według Krajowego Centrum Meteorologii w emiracie Fudżajry odnotowano w tym tygodniu największe od 27 lat opady w kraju.

Służby ratunkowe w minionych dniach ewakuowały ponad 800 osób z zalanych domów, a niemal 4 tys. zapewniono tymczasowych mieszkania w emiratach Szardży, Ras Al-Chajma i Fudżajra, które nawiedziły silne deszcze.

Na filmach publikowane w mediach społecznościowych widać rwące rzeki w wadi (pustynnych dolinach), zalane ulice w miastach i ratowników udzielających pomocy ludziom i zwierzętom.

Przez kilku ostatnich dni wschodnie wybrzeże ZEA doświadczyło ulew i silnych wiatrów, które są wynikiem układu niskiego ciśnienia znad Indii, gdzie wywołuje on letnie monsuny.

Krajowe Centrum Meteorologii przekazało dziennikowi „National”, że w ZEA trwa obecnie najbardziej deszczowy lipiec od 1978 roku. Najwięcej opadów zarejestrowano w porcie Fudżajra, gdzie między godz. 22.30 w poniedziałek a godz. 09.18 w czwartek odnotowano 234,9 milimetra. Roczne opady w ZEA, gdzie panuje typowo pustynny klimat, wynoszą około 100 milimetrów rocznie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl