Fot. Twitter/AlBayanNews

ZEA: Dwie osoby zginęły, 120 rannych w wyniku eksplozji gazu w restauracji w Abu Zabi

W wyniku eksplozji butli z gazem w jednej z niewielkich restauracji w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Zabi, zginęły dwie osoby, a 120 zostało rannych – podała w poniedziałek lokalna policja.

Początkowo policja w Abu Zabi przyznała jedynie, że wybuch nastąpił w południe, ale nie podała żadnych danych dotyczących poszkodowanych. Do prasy przekazano kilka zdjęć, przedstawiających potłuczone szkło na ulicy, zniszczony fragment budynku mieszkalnego i pracujących w pobliżu strażaków.

Dopiero kilka godzin później poinformowano o ofiarach: 2 zabitych, 64 osobach z „niewielkimi obrażeniami”, 56 osobach z „umiarkowanymi obrażeniami” oraz o tym, że uszkodzone zostały zlokalizowane na parterze sklepy i elewacje sześciu budynków.

Państwowe i powiązane z państwem media w Abu Zabi bagatelizowały wcześniej wybuch opisując jedynie, że uszkodził on fasady pobliskich budynków (np. dziennik „Khaleej Times”).

Policja w Abu Zabi ostrzegła przed udostępnianiem jakichkolwiek materiałów filmowych na temat skutków wybuchu powołując się na przepisy ograniczające wolność wypowiedzi m.in. ze względu na bezpieczeństwo narodowe.

Władze emirackie zagroziły już postawieniem w stan oskarżenia osób, które udostępniły nagrania po wybuchach cystern w Abu Zabi w styczniu br. Wybuchy spowodowały drony jemeńskich rebeliantów Huti.

 

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl