fot. pixabay.com

Zbliża się sezon zimowy

Zmiana opon na zimowe i przegląd samochodu, to w najbliższym czasie powinno czekać kierowców. Jednak jak zawsze najważniejsza jest rozwaga i dostosowanie się do przepisów oraz panujących na drodze warunków.

Już niedługo kierowców czeka sezon zimowy. W tym czasie należy zmienić swoje nawyki i dostosować jazdę do panujących warunków drogowych – podkreśla młodszy aspirant Wojciech Wróbel z wydziału drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

– Trzeba pamiętać, że może nas zaskoczyć tzw. czarny lód na drodze, czyli niewidoczna, cienka, powierzchnia lodu, która jest bardzo śliska. Należy pamiętać o tym, że do zatrzymania samochodu będziemy potrzebowali dużo więcej miejsca – przypomniał mł. asp. Wojciech Wróbel.

Kluczową rolę pełnią opony – wskazał detalier samochodowy Patryk Kowal.

– W okresie jesienno-zimowym wymieniamy opony z letnich na zimowe, to najrozsądniejsze rozwiązanie. Możemy także sprawdzić właściwości wszystkich płynów, czy utrzymują swoje wartości, czy nie zaczną nam przymarzać przy niższych temperaturach – akcentował Patryk Konkol detalier, Dziupla Detailing Kosmetyka Samochodowa.

Należy także sprawdzić stan techniczny pojazdu – zaznaczył Rafał Kuczyński z Auto-Serwisu w Mońkach.

– Zawieszenie, układ geometrii, układ hamulcowy – to rzeczy, które muszą być sprawne w aucie, by jeździło sprawnie, dobrze i bezpiecznie – mówił.

Zwróćmy uwagę na wyposażenie naszego auta. Pamiętajmy o podstawowych elementach: gaśnicy i trójkącie ostrzegawczym.

Wszystkie te wskazówki mają na celu jedno: zapewnić bezpieczeństwo w czasie podróży.

 

TV Trwam News

drukuj