fot. flickr.com

Zarzuty wobec byłego komendanta głównego policji

Zatrzymany wczoraj były komendant główny policji Zbigniew M. usłyszał łącznie 10 zarzutów. Oskarżenia postawiono także byłym dyrektorom łódzkiej i poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

O zatrzymaniach poinformował wczoraj Piotr Kaczorek z CBA.

– Agenci CBA z delegatury w Gdańsku zatrzymali byłego komendanta Głównego Policji oraz byłych dyrektorów delegatur CBA w Poznaniu i Łodzi. Odpowiedzą oni przed prokuratorem za przestępstwa o charakterze urzędniczym – powiedział Piotr Kaczorek.

Do nadużyć ze strony byłego Komendanta doszło między 1 stycznia a 10 lutego 2016 r. Wtedy to oskarżony ujawnił osobom nieuprawnionym informacje dotyczące planowanych czynności, które zmierzały do ustalenia faktów w sprawie popełnionych przestępstw, w tym zabójstwa dokonanego przez Kajetana P. i Luizę K. Działania te szkodziły interesowi publicznemu i narażały na bezcelowość dalszego dochodzenia. Podobnej nieuczciwości dopuścili się pozostali zatrzymani.

Prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie po 3 tys. zł oraz wydał zakaz opuszczania kraju. Zatrzymanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

TV Trwam News/RIRM

drukuj