fot. https://twitter.com/Marcin_Maludy

Zarzuty dla 31-latka za ścięcie przydrożnego krzyża

Zarzuty obrazy uczuć religijnych i zniszczenia mienia na skutek czynu o charakterze chuligańskim usłyszał w środę w prokuraturze 31-latek podejrzany o dewastację drewnianego, przydrożnego krzyża w Zielonej Górze – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

„Zgodnie z przedstawionymi zarzutami, mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia. Najwyższy wymiar kary w tym przypadku wynika z zarzuty związanego z uszkodzeniem mienia” – powiedział Marcin Maludy.

Ścięty przydrożny krzyż przy ul. Spawaczy na os. Zastalowskim zauważyli w poniedziałek po południu mieszkańcy, którzy powiadomili o tym swoją parafię. Sprawa została również zgłoszona policji, która rozpoczęła poszukiwania wandala.

https://twitter.com/Marcin_Maludy/status/1450529682315743252

Okazało się, że sprawca zamieścił film na swoim profilu na portalu społecznościowym, na którym widać jak ścina krzyż. Do zatrzymania mężczyzny doszło we wtorek wieczorem, w wynajmowanym przez niego mieszkaniu w Zielonej Górze.

„Na swoim profilu 31-latek nakłaniał innych do włączenia się do akcji polegającej na ścinaniu przydrożnych krzyży” – dodał rzecznik.

PAP

drukuj