PAP/EPA

Zamieszki w Brukseli po meczu Maroko-Belgia. Zniszczone samochody, podpalone hulajnogi, rozbite witryny sklepowe

W niedzielę centrum Brukseli jest miejscem zamieszek po tym, jak Maroko pokonało Belgię 2:0 w meczu na mistrzostwach świata w Katarze. Młodzi Belgowie marokańskiego pochodzenia w centrum miasta niszczą samochody i podpalają hulajnogi. Policja używa armatek wodnych.

W Brukseli, przede wszystkim w dzielnicy Molenbeek, mieszka duża społeczność marokańska (muzułmanie). Jak podaje belgijska telewizja VRT, policja poprosiła mieszkańców o unikanie centrum miasta, aby umożliwić służbom wykonywanie swojej pracy.

Wandale podpalili elektryczne hulajnogi. Kilka samochodów zostało uszkodzonych, a witryny sklepowe zostały rozbite.

Zespół VRT News był świadkiem eskalacji sytuacji w pobliżu Dworca Południowego w Brukseli.

„Setki młodych ludzi rozpalało na ulicach ogień i rzucało pustymi butelkami. Trafiony został także radiowóz VRT” – podaje VRT.

W okolicy jest dużo policji, która próbuje rozproszyć młodych ludzi. Uruchomiono też armatki wodne.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl