fot. twitter.com/MivaPolska

Zakończył się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa

Zakończył się dziś Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Doroczna inicjatywa promuje bezpieczeństwo na naszych drogach, ale też zachęca do wspierania misjonarzy. Obchody organizowane są przez misyjne stowarzyszenie MIVA Polska, zajmujące się pomocą misjonarzom w zdobywaniu środków transportu.

– Święty Krzysztof patronuje wszystkim kierowcom i patronuje MIVIE Polska i dzięki temu gromadzone są ofiary. Z okazji św. Krzysztofa święcone są pojazdy i rozdawane są gadżety, aby uwrażliwiać na bezpieczeństwo jazdy, ale też ukazywać potrzeby kościoła misyjnego – mówił ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, ordynariusz diecezji ełckiej. [czytaj więcej]

– Chciałbym zaapelować do wszystkich kierowców, użytkowników dróg, że piękna akcja jeden grosz za szczęśliwie przejechany kilometr jest bardzo ważna, ponieważ z tych grosików powstają wspaniałe dzieła w postaci środków transportu dla misjonarzy – dodał ks. bp Jerzy Mazur.

MIVA  zwraca się też do wszystkich odpoczywających czy pływających na jeziorach właścicieli łódek, motorówek, statków, że modlimy się za wszystkich, ale też apelujemy, pomóżcie tym, którzy niosą ewangelię w Amazonii i w innych rejonach świata (nad rzekami), aby mogli dokonać zakupu łodzi motorowej, silnika motorowego. Dzięki waszej pomocy misjonarze czynią wielkie dobro – podkreślił przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

TV Trwam News

drukuj