fot. flickr.com

Zachodniopomorskie: zarzuty dla 29-latka za zbezczeszczenie przydrożnych kapliczek

29-latek, który w trzech wsiach gminy Polanów uszkodził przydrożne kapliczki, usłyszał zarzuty. Za znieważenie przedmiotów czci religijnej lub miejsc przeznaczonych do publicznego wykonywania obrzędów religijnych grozi mu do 2 lat więzienia – powiedziała w piątek koszalińska policja.

Jak podała oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec, do zniszczenia przydrożnych kapliczek w miejscowościach: Jacinki, Kościernica i Szczeglino doszło między środą a czwartkiem. Dodała, że w kapliczkach zniszczono figurkę Matki Bożej i połamano krzyż, a także poobijano gzyms i rozbito donice.

Koszalińska policja już w czwartek ustaliła i zatrzymała podejrzewanego o dokonanie uszkodzeń 29-latka. Był trzeźwy. W piątek usłyszał zarzuty znieważenia przedmiotów czci religijnej lub miejsc przeznaczonych do publicznego wykonywania obrzędów religijnych.

„Przyznał się do popełnienia tych czynów. Nie potrafił wyjaśnić, dlaczego zniszczył kapliczki. Grozi mu do 2 lat więzienia” – poinformowała kom. Monika Kosiec.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

PAP

drukuj