fot. Dariusz Matecki

Zachodniopomorskie: Ksiądz zaatakowany podczas manifestacji

Ksiądz z Myśliborza (Zachodniopomorskie) został zaatakowany podczas tzw. spaceru z parasolkami, który odbywał się tam w sobotę. Ksiądz zapowiedział, że złoży zawiadomienie w tej sprawie – poinformowała policja.

„Wśród informacji z ostatnich dni o naruszeniach i profanacjach miejsc świętych jest również informacja o naruszeniu nietykalności fizycznej jednego z kapłanów parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu” – poinformował ksiądz Sławomir Zyga z kurii szczecińsko-kamieńskiej.

„Ksiądz spotkał grupę demonstrantów przypadkowo, będąc prywatnie na spacerze. Szczegółowe okoliczności są analizowane od strony prawnej” – podał ks. Sławomir Zyga.

Kapłan z Myśliborza podczas ataku nie miał na sobie sutanny ani koloratki.

Zdarzenie zostało zarejestrowane na filmie. Pokazuje stację benzynową, przez teren której przechodzą manifestujący. Słychać wtedy okrzyki do manifestujących: „Wracajcie do domu” i „Rozchodzimy się”. Później widać, jak do księdza podchodzi mężczyzna i uderza go w głowę. Chwilę po tym kamera przestała pokazywać miejsce, w którym doszło do ataku.

„Ksiądz zasygnalizował policji taką sytuację i poinformował, że zgłosi się osobiście do Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu i złoży zawiadomienie w tej sprawie” – powiedział oficer prasowy myśliborskiej policji aspirant sztabowy Jacek Poleszczuk.

Sobotni protest w Myśliborzu, tak, jak w szeregu innych polskich miast, związany był z czwartkowym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisów o dopuszczalności aborcji.

PAP

drukuj