fot. Małgorzata Lewicka

Zachmurzenie z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, południowo-zachodnia część Europy będzie pod wpływem wyżu z centrami w rejonie Alp i Morza Liguryjskiego, który klinem sięgnie nawet Skandynawii. Z kolei na północy będą dominowały niże z ośrodkami w rejonie Morza Białego i Islandii.

Polska będzie na skraju niżu z rejonu Morza Białego, ale od południowego zachodu będzie się rozbudowywał klin wyżowy. Na północnym wschodzie kraju zaznaczy się chłodny front. Z północnego zachodu napłynie chłodniejsza i wilgotniejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st., 4 st. na Kaszubach i na krańcach wschodnich do 9 st. na Dolnym Śląsku, na terenach podgórskich Karpat od 2 st. do 4 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu i północy okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, w Karpatach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

W nocy zachmurzenie duże, na wschodzie kraju początkowo większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, na północnym wschodzie nad ranem opady deszczu ze śniegiem i tam możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Na Pogórzu Karpackim deszcz ze śniegiem i śnieg, wysoko w górach śnieg. Temperatura minimalna od -3 st. na Suwalszczyźnie do 3 st. w centrum kraju i 5 st. na krańcach zachodnich. Wiatr przeważnie umiarkowany, w Karpatach dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj