fot. flickr.com

Z inicjatywy Solidarnej Polski powstała strona internetowa dotycząca praworządności w Polsce

Komisja Europejska ponownie chce dyscyplinować Polskę, posługując się tym razem nowym mechanizmem dotyczącym tzw. praworządności. W odpowiedzi na działania unijnych urzędników powstała specjalna strona internetowa, poprzez którą politycy Solidarnej Polski chcą wyjaśniać wątpliwości wokół polskiego prawa.

Właśnie ruszyła strona internetowa poświęcona praworządności w Polsce.

– Praworzadnosc.com.pl – wskazał Patryk Jaki.

Witryna powstała z inicjatywy europosła Patryka Jakiego. Zawiera informacje na temat wszystkich spraw związanych ze zmianami w polskim wymiarze sprawiedliwości.

– Tam znajdziecie kilka punktów, które są absolutnie kluczowe. Gdybyście kiedyś chcieli rozmawiać ze swoim konkurentem, chcieli polecić komuś wiedzę z zagranicy, który coś słyszał o Polsce, że tu jest coś złego, jakaś dyktatura i tak dalej, to warto wejść w tę zakładkę. Tam Państwo zobaczycie krok po kroku, jaka jest prawda – zaznaczył Patryk Jaki.

Strona działa zarówno w polskiej, jak i angielskiej wersji językowej. Jest nie tylko próbą ukazania prawdziwego obrazu polskiego systemu prawnego, ale również porównuje go do systemów innych państw Unii Europejskiej – mówił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

– Być może część kolegów z innych frakcji w Parlamencie Europejskim przed kolejnymi głosowaniami atakującymi Polskę zajrzy na tę stronę – oznajmił Sebastian Kaleta.

Wiceszefowa Komisji Europejskiej, Vera Jourova, zapowiedziała, że na początku nowego roku zamierza zbadać stan prawny Polski i Węgier za pomocą nowego mechanizmu tzw. praworządności, który jest związany z unijnym budżetem.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl