fot. twitter.com/EpiskopatNews

XXV Spotkanie Młodych Lednica 2000

Już po raz dwudziesty piąty odbywa się Spotkanie Młodych Lednica 2000. Transmisję niektórych punktów lednickiego spotkania przeprowadziła TV Trwam.

Jubileuszowe Spotkanie Młodych po raz kolejny odbywa się online.

– Zanim rozpoczęliśmy spotkanie, ono się zaczęło dziać, zostaliśmy wyprowadzeni na pustynię. O tym ciągle będziemy mówić. Pustynia tj. miejsce cudowne, wspaniałe, ale i trudne i, żeby teraz umocnić się w cierpliwości, w słuchaniu … – mówił o. Wojciech Prus OP, duszpasterz Lednicy.

– Rozpoczniemy, jak zwykle, kolejne spotkanie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Na każdej pustyni jest oaza, z której wytryska źródło życia – dodał o. Wojciech Surówka OP, duszpasterz Lednicy.

W tym roku spotkanie młodych na Polach Lednickich przebiega pod hasłem „Usłysz”.

Do hasła spotkania „Usłysz” nawiązał podczas konferencji o. Jacek Szymczak OP. Jak mówił „słuchanie, milczenie, kontemplacja jest szkołą każdego wierzącego”.

– Pan Bóg daje cisze jako przestrzeń, w której chce, żebyśmy odkryli Jego samego – mówił podczas konferencji o. Jacek Szymczak OP.

Po konferencji nastąpiło oficjalne rozpoczęcie jubileuszowego Spotkania Młodych Lednica 2000.

W zrozumieniu sensu tegorocznej Lednicy pomocna była postać św. Jana Chrzciciela – wzór ciszy i prostoty. Jego osobę przybliżały wyjątkowe rozważania przygotowane w oparciu o Ewangelię.

– Dzisiaj wpatrujemy się tutaj, nad Jeziorem Lednickim w postać Jana znad Jordanu, bo trzeba, żeby usłyszeć, przygotować serce, przygotować drogę słowa do swojego serca, bo kogoż mielibyśmy słuchać, powtórzmy za Ojcem Janem, kogo mielibyśmy wybrać, jeśli nie Jezusa Chrystusa – mówił ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

Spotkania młodych na Lednicy to Boży czas – wskazał ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

– 24 razy byłem i widzę jakie zmiany, w sensie materialnym i duchowym, nastąpiły w międzyczasie – zwrócił uwagę  ks. abp Stanisław Gądecki.

Specjalne pozdrowienia do młodych skierował Ojciec Święty Franciszek.

– Dziś w sposób szczególny jednoczę się duchowo z młodymi, którzy już od dwudziestu pięciu lat w tych dniach gromadzą się w Lednicy, u źródeł chrzcielnych Polski, aby odnawiać swoją przynależność do Chrystusa. Duch Święty, który towarzyszy wam w modlitwie, niech otwiera wasze serca na słuchanie, rozpala waszą miłość do Chrystusa i umacnia waszą wierność Jego słowu. Z serca wam błogosławię! – skierował słowo papież Franciszek.

Jak co roku, zwieńczeniem spotkania będzie Akt Wyboru Chrystusa, przypieczętowany przejściem przez Bramę III Tysiąclecia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl