Wystawa „Jan Paweł – Papież Miłosierdzia” w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

W niedzielę – 7 czerwca, w 23. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Łagiewnik – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”. Ekspozycja została przygotowana dla uczczenia jubileuszu stulecia urodzin Karola Wojtyły. 

Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.00 modlitwą w Godzinie Miłosierdzia. Mszy św. o 15.20 w Bazylice przewodniczył będzie ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz. Po Mszy św. nastąpi otwarcie wystawy. Na ekspozycję składa się 15 plansz, które ukazują Jana Pawła II, jako apostoła Bożego Miłosierdzia i jego związki z Łagiewnikami. Jak sam powiedział w 2002 roku: „Przychodziłem tutaj zwłaszcza w czasie okupacji, gdy pracowałem w pobliskim Solvayu”. W drodze z Borku Fałęckiego na Dębniki modlił się często w kaplicy Sióstr Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Potem przybywał do Łagiewnik jako biskup, kardynał i w końcu jako Papież.

Na wystawie po raz pierwszy zostanie pokazana fotografia arcybiskupa Karola Wojtyły modlącego się przy grobie Siostry Faustyny na cmentarzu klasztornym – mówi ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Orędzie Bożego Miłosierdzia, które zawsze było mu bliskie i drogie kardynał Wojtyła zabrał z sobą z Krakowa na Stolicę Piotrową i kształtowało ono obraz jego pontyfikatu. W 1980 r. wydał encyklikę o Bożym Miłosierdziu „Dives in Misericordia”, później beatyfikował i kanonizował Siostrę Faustynę, ustanowił Święto Miłosierdzia dla całego Kościoła. Przypominamy także papieskie pielgrzymki do Łagiewnik oraz historyczne wydarzenie jakim był akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu z 17 sierpnia 2002 r.– akcentuje ks. Zbigniew Bielas.

Na wystawie będzie można także zobaczyć makietę z projektem rozbudowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, która 7 czerwca 1997 r. została zaprezentowana Janowi Pawłowi II i na której Ojciec Święty złożył swój podpis.

Zapraszamy na modlitwę do naszego Sanktuarium i zapoznania się z wystawą oraz przesłaniem Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu – mówi kustosz łagiewnickiego Sanktuarium.

Organizatorami wystawy jest Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia a współorganizatorem Kraków Airport im. Jana Pawła II.

Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl